Dieta redukująca stres

Dieta redukująca stres.

Kiedy jesteś zestresowany nie powinieneś jeść, jednak większość z nas rzuca się w stronę napojów i żywności. Najprawdopodobniej będzie to tradycyjny posiłek lub przekąska.
Często duże porcje tłustych lub słodkich pokarmów i oczywiście alkohol. Spójrzmy prawdzie w oczy. Często sięgamy po trochę komfortu, smaczny posiłek i butelkę piwa lub kieliszek wina, kiedy jesteśmy zestresowani lub zdenerwowani. Jednak na dłuższą metę nie jest to dobre trwałe rozwiązanie.

Kiedy zwracasz się w stronę niezdrowej żywności można czuć się lepiej tymczasowo, ale na dłuższą metę, poczujesz się gorzej. Kiedy twoje ciało nie uzyska odpowiedniego pożywiania, można zacząć czuć się mniej energiczny, bardziej ospały, a w niektórych przypadkach nie jesteś w stanie skoncentrować się i skupić. W stanie stresu nasz układ pokarmowy nie funkcjonuje właściwie. Wszystko to może prowadzić do jeszcze większego stresu.

Pokarmy, które walczą ze stresem

Jeśli dokucza Ci ostatnio stres bardziej niż zwykle, ważne jest, aby wiedzieć, które pokarmy są najlepsze, a których unikać. Są jednak pokarmy pomocne w zwalczanie stresu i pomagają radzić sobie z uczuciem stresu i niepokoju. Starajmy się je jednak spożywać w chwilach spokoju. Dobrym sposobem walki ze stresem jest zdrowa, zbilansowana dieta, która obejmuje umiarkowaną ilość każdej z różnych grup żywności.

Spożywanie żywności, takiej jak produkty pełnoziarniste, warzywa liściaste, owoce i warzywa jako podstawowe składniki diety jest najlepszym sposobem, aby zaopatrzyć twoje ciało w optymalną ilość składników odżywczych do walki o zarówno fizyczne i psychiczne zdrowie. Często jednak to nie wystarcza, potrzebna jest suplementacja, ale to poważny krok w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o wybór produktów żywnościowych zwróć uwagę na te, które mają szereg wspaniałych właściwości pomagających organizmowi w walce ze stresem.

Oto one:

  1.  Awokado jest owocem o miękkiej konsystencji i ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. To owoce, które mogą być spożywane na wiele różnych sposobów. Możemy zdecydować czy cieszyć się ich smakiem na surowo, zrobić sos, czy smoothie. Te bogate w składniki odżywcze owoce, dzięki wysokiej zawartości glutationu, mają właściwości, które chronią ciało przed stresem. Blokuje on wchłanianie w jelitach niektórych niezdrowych rodzajów tłuszczów, które powodują uszkodzenia oksydacyjne. Awokado zawiera również dużo więcej witaminy E, kwas foliowego i beta-karotenu niż jakikolwiek inny owoc, co zwiększa jego właściwości redukujące stres. Należy jednak zachować umiar w wielkości porcji podczas ich jedzenia, gdyż są bardzo bogate w tłuszcze.

    Awokado
    Awokado
  2. Czarna borówka – Jeśli czujesz się zestresowany i sięgasz po przekąski, zamiana chrupek lub chipsów na jeden z najlepszych smart-foodów to świetny pomysł. Ten sposób może pomóc Ci radzić sobie z poziomem stresu i osiągnąć wyższy poziom spokoju. Jagody borówki czarnej mają jeden z najwyższych poziomów przeciwutleniaczy, zwłaszcza antocyjanów. Oznacza to, że jagody te są związane z szeroką gamą korzyści zdrowotnych, w tym wyostrzenie zmysłów, lepsze skupienie i jaśniejszy umysł. Wszystko to może pomóc Ci lepiej radzić sobie ze stresem.

    Borówka czarna
    Borówka czarna